Odchyt zvierat

  • Líška (Líška hrdzavá)
  • Had (rôzne druhy)
  • Mačka

Objednať odchyt zvierat

Líška

Líška hrdzavá je naša najrozšírenejšia šelma. Svoj revír si hľadá podľa potravinových možností. Hlavnou potravou sú hlodavce, hmyz, menšia poľná zver. Na časť zimy opúšťa svoj revír z viacerých dôvodov, ako napríklad nedostatok potravy, čas párenia... Líška je hlavným prenášačom veľmi nebezpečnej choroby besnoty, preto je lov líšky povolený po celý rok. Keďže sú líšky veľmi plaché a prefíkané, voľne dostupné pasce na líšku nezvyknú mať očakávaný účinok.Had

Na Slovensku máme 4 druhy nejedovatých (aglyfných) užoviek a 1 druh jedovatej vretenice tzv. „zmija“

Užovka obojková uprednostňuje bývanie pri vode (brehy jazier, rybníky, močiare). Výborný plavec a potápač. Pri obrane môže predstierať smrť. Dorastá do 150 cm. Olivové sfarbenie v rôznych kontrastoch.
Užovka hladká žije v listnatých lesoch. Rýchlejšia ako ostatné užovky. Je známa kanibalizmom. Dorastá do 80 cm. Sfarbenie má do siva, hnedo-siva, hneda až po hnedožltú.
Užovka stromová je naším najdlhším hadom, dorastá až do dvoch metrov. Sfarbenie má čiernohnedé, sivožlté a olivovohnedé, všetky bez škvŕn. Žije najmä v lesoch alebo opustených a menej frekventovaných budovách.
Užovka fŕkaná dorastá do dĺžky 100-150 cm, samce sú výrazne menšie. Sfarbenie je veľmi premenlivé. Žije najmä vo vode, čo z nej robí vynikajúceho plavca a potápača.
Vretenica severná prezývaná aj ako „zmija“ je jediným jedovatým hadom na Slovensku. Dorastá do dĺžky 60-80 cm. Výrazne vzorovaná a na bokoch sú škvrny zapadajúce do vzoru. Na hlave ma vzor písmena “Y“ a “X“ . Spoľahlivý znak je zvislá elipsovitá zrenica, pričom ostatné hady žijúce u nás majú okrúhle zreničky.
Slepúch lámavý telom pripomína hada, ale je to jašter. Telo je kratšie ako chvost.Mačka

Ak neviete ako chytiť mačku, kontaktujte nás a my sa o to postaráme. Pasca na mačky však nemusí byť vôbec sofistikovaná.

Ponuka deratizačných služiebDeratizácia

S každým problémom Vám najrýchlejšie a najbezpečnejšie pomôže školený deratizér.

Objednávací formulár Cenník