Mravec

Na svete existuje vyše 12000 druhov mravcov. Hoci ich na Slovensku žije okolo 100 druhov, vo svojom okolí vídavame iba hŕstku z nich. Sú to tie, ktoré sa socializovali v ľudskom obydlí.

Objednať dezinsekciu

Mravec hôrny

Mravec hôrny patrí medzi najväčšie mravce spomedzi mravcov žijúcich u nás. Jeho usídlenie vo Vašej blízkosti môže dopadnúť katastrofálnym poškodením drevených časti Vášho obydlia. Ich hryzadlá dokážu vytvoriť natoľko silný tlak, že drevo pre nich nie je prekážkou. Uhryznutie tohto mravca je bolestivé. Likvidácia mravca hôrneho je komplikovaná z dôvodu ich rozsiahlosti kolónie.

Mravec obyčajný

Mravec obyčajný prezývaný aj mravec čierny je najrozšírenejším druhom. V jarnom období opúšťajú samci a samice hniezdo kvôli páreniu, pričom samec po oplodnení umiera. V ich kolónii v období párenia prevládajú okrídlené jedince. Keď sa usídlia u Vás doma, je potrebné, aby ste konali okamžite. Na pohľad sa totiž môže zdať, že ich je len pár, no v skutočnosti sa mravce obyčajné môžu na dlhší čas ukryť a premnožiť bez toho, aby ste si to všimli.

Mravec faraónsky

Mravec faraónsky patrí k najmenším mravcom. Je veľký 1,5 - 2 mm a má hrdzavé až svetlohnedé sfarbenie. Veľmi rýchlo sa dokáže rozširovať. Pri ohrození kolónie je dokonca schopný túto kolóniu rozdeliť na viac skupín a zabezpečiť tak vyššiu šancu na prežitie. Tieto skupiny následne žijú oddelene, čo značí, že mravce faraónske nemajú len jednu kráľovnú. Ak spozorujete tento druh mravca vo Vašom byte, je to príznak, že už sú takmer v celej bytovke. Pohybujú sa v stúpačkách. Sú teplomilné, a preto sa udržujú v bytových objektoch kde je najteplejšie.

Ponuka dezinsekčných služiebDezinsekcia

S každým problémom Vám najrýchlejšie a najbezpečnejšie pomôže školený profesionál.

Objednávací formulár Cenník